IMatch - obecná diskuse

Vše so se týká práce s tímto na databázové struktuře založeného programu. Tipy, rady, odkazy, scripty, postupy atd ...
Uživatelský avatar
puschpull
Site Admin
Příspěvky: 258
Registrován: 24 úno 2006, 23:01

Re: IMatch - obecná diskuse

Příspěvek od puschpull »

Péťo!
Já už asi fotit nikdy nebudu !
Momentálně ani fotit nechci, dokud si nenajdu systém ....
(samozřejmě fotím, ale v zimě se přeci jen fotí méně než v létě)

Ale ten systém pak bude sloužit mě, ne já jemu.
Já techniku využívám pro sebe ! (nejsem závislý na technice, ale značím se ji porozumět a "ochočit"
:-)
Navíc, mě tyhle rozcvičky mozku baví
proto aktualizuji své diskusní forum i galerii, zkouším nové technologie atd ...
Nejsem umělec, jsem technik, studoval jsem techniku a technika mě baví.
Nebudu vytvářet galerie z rádobyuměleckých rozmazaných a zašuměných černobílých fotografií, protože, stručně řečeno, to neumím !
:-)
Potřebuji něco dělat s tím kvantem fotek, a ne se pořád vymlouvat, že nemám čas to roztřídit.
Navíc, nejsem mainstreamový tip !!!! A asi i proto nepůjdu do Adobe Lightroomu nebo do Zoneru Photo Studio na to abych spravoval své fotky.
Zvolím si software, který mě nejvíce osloví bez ohledu na to zda má podporu v českém jazyce, bez ohledu na to, že s ním u nás skoro nikdo nepracuje ...
Naopak, tento sw všemi silami podpořím a pokusím se mu u nás vybudovat zázemí.

Zkoušel jsem v průběhu posledních 2 let xx softwarů na správu fotek, takže nakonec mám přeci právo si vybrat to, co mě nejvíc oslovilo a za tento postoj se pak i "poprat"
:-)
Uživatelský avatar
petrh
Příspěvky: 25
Registrován: 12 dub 2006, 08:07
Kontaktovat uživatele:

Re: IMatch - obecná diskuse

Příspěvek od petrh »

Tvým důvodům rozumím a plně je chápu :-)
Uživatelský avatar
puschpull
Site Admin
Příspěvky: 258
Registrován: 24 úno 2006, 23:01

Re: IMatch - obecná diskuse

Příspěvek od puschpull »

akorát já vždy napíšu 100x víc slov než Ty, Petře!
:-)))
Uživatelský avatar
petrh
Příspěvky: 25
Registrován: 12 dub 2006, 08:07
Kontaktovat uživatele:

Re: IMatch - obecná diskuse

Příspěvek od petrh »

puschpull píše:akorát já vždy napíšu 100x víc slov než Ty, Petře!
:-)))
snažím se být stručný, někdy možná až moc
Uživatelský avatar
puschpull
Site Admin
Příspěvky: 258
Registrován: 24 úno 2006, 23:01

Re: IMatch - obecná diskuse

Příspěvek od puschpull »

Já chci hlavně rozjet toto forum, a to předpokládá, aby sem chodilo tak 8-15 aktivních přispěvatelů...
Zatím toto forum (tato sekce) existuje cca 3 dny, takže to tu "bují" docela dobře.
Rád bych, aby se konečně aktivněji zapojil do diskuse i habanr, snad si najde trochu času a napíše něco obsáhlejšího o svých zkušenostech a postřehách...
:-)
Uživatelský avatar
petrh
Příspěvky: 25
Registrován: 12 dub 2006, 08:07
Kontaktovat uživatele:

Re: IMatch - obecná diskuse

Příspěvek od petrh »

habanr píše:
petrh píše:Opravdu se domníváš, že možnosti jiných programů, např ZPS10 jsou v možnosti katalogizace podstatně horší?
Domnívám se, že ano pokud se pohybujeme v mezích SW do 20 000Kč je IMatch výrazně lepší než konkurence. Velkou slabinou ZPS10 je jeho databáze, mám pocit, že je založená na Microsoft Jet Databázi (Access) a ta má velkou řadou omezení např. co do velikosti...
Bohužel nemáš pravdu, do db v ZPS10 a i v starších verzích se obrázky/náhledy nevkládají, tam jsou jen metadata. Pro příklad uvedu, že mám v archivu cca 20k souborů a db má necelé 2(dva) MB. Pokd si vzpomínám tak Jet DB může mít teoreticky velikost až 2GB, tedy k překročení velikosti asi nedojde, tedy se nejedná o žádnou slabinu :-)
Odpovědět