Konkrétní dotazy / odpovědi

Vše so se týká práce s tímto na databázové struktuře založeného programu. Tipy, rady, odkazy, scripty, postupy atd ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
puschpull
Site Admin
Příspěvky: 258
Registrován: 24 úno 2006, 23:01

Konkrétní dotazy / odpovědi

Příspěvek od puschpull »

Zde se budeme pokoušet nacházet navzájem odpovědi na konkrétní dotazy, týkající se práce s programem IMatch.
Uživatelský avatar
puschpull
Site Admin
Příspěvky: 258
Registrován: 24 úno 2006, 23:01

Re: Konkrétní dotazy / odpovědi

Příspěvek od puschpull »

Tak tedy začnu já
:-)

Jakým způsobem postupovat při vytváření nových databází starších archivů již vzpálených na DVD, kde je vedle surových rawů i editované, upravené zmenšené fotky (jeden adresář pro presentace, jeden pro web a poslední sloužící jako náhledy na monitorů pro rozlišení 1:1) ?
Takže originály z 98% tvoří RAWy, ostatní složky obsahují takřka výlučně JPG
Názvy jsou odvozené z původních názvů (doplňená písmena a čísla specifikující umístění a způcob editace)

Jak tedy udělat databázi, aby se zamezilo duplicitám ?

Nejjednodušší co mě napadá je do databáze zahrnout jen složku s originálama a pak bohužel asi bude nutné nové vypálení originálů, které budou již mít pomocí scriptů uložené v IPTC kategorie a klíčová slova, která nám vygeneruje dle našich požadavků IMatch.

Uvítám nápady, nejlépe od někoho, kdo již s programem trochu pracoval !
:-)
vasekk
Příspěvky: 17
Registrován: 20 pro 2007, 20:35

Re: Konkrétní dotazy / odpovědi

Příspěvek od vasekk »

Ahoj, všiml jsem si, že na screenshotech máš u kategorií počty fotek v dané kategorii, to nastavení jsem nikde nenašel :( poradíš?

Vasekk
Uživatelský avatar
puschpull
Site Admin
Příspěvky: 258
Registrován: 24 úno 2006, 23:01

Re: Konkrétní dotazy / odpovědi

Příspěvek od puschpull »

vasekk: je to jednoduché - klikneš na značku "suma" na oknem s kategoriemi (hned vlevo nahoře)
tím se buď zobrazí nebo zruší zobrazení počtu snímků v dané kategorii
:-)
Odpovědět