IMatch - CategorySetup

Vše so se týká práce s tímto na databázové struktuře založeného programu. Tipy, rady, odkazy, scripty, postupy atd ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
puschpull
Site Admin
Příspěvky: 258
Registrován: 24 úno 2006, 23:01

IMatch - CategorySetup

Příspěvek od puschpull »

Tady:
http://wiki.photoolsweb.com/index.php?t ... egorySetup
je názorný příklad pro časté otázky začátečníků - jaou strukturu kategorií vytvořit

osobně jsem si vytvořil pro svou hlavní databázi fotografií tuto základní strukturu:

@All
Nezařazené fotky (původně: "@Unassigned")
@Interactive (interaktivní kategorie pro zobrazování výběrů fotografií dle zadaných podmínek)
_COMPUTER_
Folders
File Formats
_KDY_
Dates (kategorie vytvořená pomocí scriptu "Ferdinands Create Year Month Day Categories Script")
Počasí a podmínky (sem píšu podmínky jako třeba déšť, mlha, svítání, soumrak, ...)
_KDE_
Místo focení (Česká republika, Německo, ... atd .. kraje, města,... prostě místo, kde byla fotografie pořízena)
_JAK_
EXIF (kategorie vygenerované scriptem "EXIF Category Assigner v.1.1")
_CO_
(Objekty fotografování - nejosáhlejší struktura: např. abstrakce, archtektura, cestopis, dokument, krajina, lidé, příroda, zátiší, atd ... jedna fotka bmůže být ve více kategoriích, překrévat se, jednotlivé podkategorie mohou být velice rozsáhlé - zoologocké členění pokud se například specializuji na fotky hmyzu, nerostů, květin, atd ...)
_HODNOCENI_
(Subjektivní stupnice hodnocení 1-5 v kategoriích: dokumentační, umělecké, technické)
_PRACOVNI_
Zde mám například pár "Dynamických kategorií")
IPTC (ponechal jsem z původního výchozího rozčlenění kategorií)
XMP
(ponechal jsem z původního výchozího rozčlenění kategorií)
temporary (dočasná kategorie pro analýzu a vytvoření kategorií z EXIF údajů - pomocí scriptu "EXIF Category Assigner v.1.1")

viz obrázek:

Obrázek
Odpovědět