KATEGORIE Z (EXIF - USER COMMENT)

Vše so se týká práce s tímto na databázové struktuře založeného programu. Tipy, rady, odkazy, scripty, postupy atd ...
Odpovědět
Herbert
Příspěvky: 2
Registrován: 18 srp 2008, 14:17

KATEGORIE Z (EXIF - USER COMMENT)

Příspěvek od Herbert »

Zdravím,
prosím neudělal jste někdo script na převedení klíčových slov ze Zoneru na Kategorie v IMatchi. Koukal jsem, že Zoner je nacpal do EXIF podkategorie USER COMMENT a hodnotou je "Keywords:" a následují přiřazená klíčová slova oddělená středníkem.
Zkoušel jsem v EXIF Category Assigner i zúžit v .mdb souboru importované položky EXIF ale import nikdy neproběhl úspěšně.
Skripty zatím psát neumím, ale IMetch se mi zatím jeví jako nejlepší řešení - mám ho chvilku a testuji ho.
Proč to řeším ? Několik let jsem používal ACDSee, ale při zálohování jsem zjistil, že zálohovat klíčová slova je problém - přešel jsem na Zoner, který klíčová slova přidával do souboru a né jako ACDSee do externí databáze. Ovšem s narůstajícím počtem fotografií, kategorií a při použití logických funkcí se vyhledávání nepříjemně zpomalovalo.
Databázové řešení vypadá nejlepší - ovšem zatím nejsem schopen moji několikaletou práci dostat z EXIFu.
Děkuji za případné rady - budu li mít dostatek času, a pochopím li strukturu a příkazy skriptu, pokusím se o nějaký skript, který by to vyřešil. Ale myslím si že už to někdo řešil a určitě vyřešil - proto píšu - má angličtina je chabá proto se na zahraničních fórech moc neorientuji.
Ještě jednou děkuji za případnou reakci.
Přílohy
EXIF - USER COMMENT
EXIF - USER COMMENT
IMatch.JPG (49.4 KiB) Zobrazeno 3247 x
Uživatelský avatar
puschpull
Site Admin
Příspěvky: 258
Registrován: 24 úno 2006, 23:01

Re: KATEGORIE Z (EXIF - USER COMMENT)

Příspěvek od puschpull »

Herbert
Příspěvky: 2
Registrován: 18 srp 2008, 14:17

Re: KATEGORIE Z (EXIF - USER COMMENT)

Příspěvek od Herbert »

Ano hledal, ale zatím jsem neuspěl - dík.
Uživatelský avatar
puschpull
Site Admin
Příspěvky: 258
Registrován: 24 úno 2006, 23:01

Re: KATEGORIE Z (EXIF - USER COMMENT)

Příspěvek od puschpull »

Herbert: jukni do SZ (soukromé zprávy - pošta)
koukal jsem, žes to ještě nečetl ...

Jinak, já mám také pár fotek ze začátků, kde stej přidával klíčová slova přes Zoner, a dodnes se některých částí těchto metadat neumím zbavit bez nějaké destrukce ostatních metadat, která tam chci zachovat.
Zkoušel jsem i ACDSee Pro 2.0
zatím se mi nejvíce (mimo Imatch) líbil Adobe Lightroom (nyní už je ve verzi 2)

U IMatch se mi právě líbí ten databázový přístup a množství scriptů
Ale anglicky také moc neumím a občas tápu....
Odpovědět